Artykuły‎ > ‎

Hodowcy z pasją na co dzień i od święta :) potrafią łaczyć wiele dyscyplin, żeby stworzyć coś co przynosi szczęście i radość wielu ludziom!

opublikowane: 7 lut 2012, 15:52 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 8 lut 2012, 09:44 ]
 

Firma ArcelorMittal jest firmą szczególnie dbającą o higienę i bezpieczeństwo pracy a tym samym swoich pracowników, którzy doceniając wiedze zdobytą podczas wielokrotnych szkoleń i konferencji oraz ugruntowaną wieloletnią pracą, postanowili zadbać także o najmłodszych. By proces edukacji rozpoczęty został jak najwcześniej pracownicy/wolontariusze zorganizowali dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korzennej spotkanie o bezpieczeństwie na drodze. Temat ten jest o tyle aktualny, iż mamy sezon jesienno-zimowy, w czasie którego znacząco wzrasta liczba wypadków z udziałem pieszych, często nieoznakowanych przez co niewidocznych dla kierowców. Forma spotkania została specjalnie dobrana tak aby nie tylko przedstawić problem ale także by jak najcelniej trafił on do tego dość wymagającego grona słuchaczy.

Spotkanie zorganizował i przewodniczył mu Jerzy Nalepka, przy współpracy z Dyrektor szkoły Panią Agnieszkę Miłkowską. Jako ekspert w spawach bezpieczeństwa zaproszony został Kierownik Posterunku Policji w Korzennej Pan Tomasz Fortuna.
 

Spotkanie rozpoczęto od wyłonienia dzieciaka najszybciej przebiegającego przez pasy na przejściu dla pieszych. Wyłonienie zwycięzcy było o tyle trudne, gdyż zgłosiło się wielu ochotników. Następnie każdy z 55 uczestników spotkania został zaopatrzony w materiały potrzebne do wykonania zadania w postaci odblaskowych kamizelek ostrzegających i wodoodpornych flamastrów. Zadanie polegało na podpisaniu koszulek w sposób ładny i wyraźny oraz na jak najdokładniejszym odwzorowaniu logo firmowego Arcelormittal. Dzieci entuzjastycznie podeszły do tematu i zaczęły rysować nie tylko wskazane rzeczy ale także to co lubią najbardziej czyli serduszka, kwiatuszki, piłki oraz postacie bohaterów kreskówek.
 
Następnie wśród gwaru i śmiechu dopuszczony został do głosu przedstawiciel służb mundurowych, który objaśnił dzieciom zasady poruszania się po poboczu oraz przechodzeniu przez przejście dla pieszych oraz wyjaśnił celowość posiadania i używania podarowanych kamizelek. Dzięki temu na kolejne pytania o to kto szybciej przebiega przez przejście już nikt się nie zgłaszał, za to odzywał się chór głosów informujących, że po przejściu dla pieszych się nie biega!! tylko przechodzi.
Na koniec spotkania dzieciom zostały uroczyście wręczone firmowe upominki. Za co dzieci serdecznie dziękują
 Wolontariuszom dziękujemy pięknie za chęci, zaangażowanie oraz wolny czas poświęcony na realizację tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania dzieci skierowały do fundatorów.
PS. Nadmienić należy że wolontariat zorganizowany został podczas wystawy gołębi i filmowany był przez Regionalna Telewizje Gorlicką.

EN

Comments