Komunikaty‎ > ‎

Odszedł nagle i niespodziewanie ... Nasz Kochany Prezes

opublikowane: 25 lut 2016, 08:03 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 25 lut 2016, 08:04 ]

Dzisiaj 25.02.2016 r. nagle i niespodziewanie, odszedł od nas w wieku 60 lat nasz niezastąpiony Prezes Oddziału, drogi kolega Śp. Stanisław Radzik - Prezes Oddziału Beskid Sądecki Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, hodowca gołębi pocztowych od blisko 40 lat. Współzałożyciel w roku 1981 Sekcji Wojnarowa Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, w której początkowo był Skarbnikiem a następnie od 1990 Prezesem. Współzałożyciel i główny inicjator powstania Oddziału Beskid Sądecki PZHGP w roku 2009, w którym od początku do dnia dzisiejszego był Prezesem. Było to jego największe marzenie, o którym mówił że nareszcie się spełniło. Bardzo zaangażowany w organizację oddziału. Nadzorował takie sprawy jak m.in. zakup kabiny transportowej dla gołębi, a później samochodu do transportu gołębi. Wieloletni działacz związkowy – pełnił m.in. funkcję Prezesa Rejonu Lotowego Nowy Sącz w latach 2010-2013 oraz wieloletni delegat do Okręgu Nowy Sącz PZHGP. Odznaczony Srebrną i Złotą Odznaką PZHGP. Utytułowany hodowca, który niejednokrotnie stawał na podium. Jego największy sukces to 3 miejsce w Polsce jego gołębia w kategorii lotnik roczny w 2000 r. Zawsze uśmiechnięty i życzliwy, starający się godzić oczekiwania wielu stron – co doskonale mu się udawało, łącząc
 w oddziale coraz większą rzeszę hodowców.
Ta nagła i niespodziewana wiadomość o jego śmierci spowodowała smutek i żal u setek osób, z którymi był związany. Zapamiętamy go jako niezastąpionego Prezesa, człowieka o gołębim sercu, najlepszego kolegę i przyjaciela, dla którego gołębie pocztowe były całym życiem. 

Msza Św. pogrzebowa odbędzie się 27 lutego (sobota) o g. 13.00 w Kościele Parafialnym w Wilczyskach. Wyprowadzenie z domu o godz. 12.00. Prosimy o liczny udział w odprowadzeniu na miejsce spoczynku tego wielkiego hodowcę naszego oddziału.

W imieniu Zarządu Oddziału i wszystkich hodowców składamy najszczersze kondolencje żonie, dzieciom i całej rodzinie pogrążonej w smutku i żałobie.

Staszku! Spoczywaj w pokoju i hoduj dalej gołębie razem z Śp. Tadeuszem Piórkowskim i Śp. Zdzisławem Walawskim wśród ogrodów Pana, gdzie ani pogoda ani jastrząb już nie będą Ci doskwierać. Nigdy nie zapomnimy o Tobie ...

[materiał pobrano - www.pzhgpbs.webd.pl]

Comments