Komunikaty‎ > ‎

Przemówienie Prezesa Nowaka wieńczące sezon lotowy 2010.

opublikowane: 23 gru 2010, 07:20 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 22 lut 2011, 12:42 ]

                                   Drodzy Koledzy Hodowcy!

 

            Za Nami pierwszy rok działalności Sekcji Bobowa jako samodzielnej jednostki dawnej sekcji Wojnarowa. Był to rok wzmożonej pracy i wysiłku Nas wszystkich. I choć wielu „życzliwych” od samego początku, było pewnych, że polegniemy, My daliśmy radę. I to w tak wielkim stylu. Teraz serca tych co wątpili przepełnia zazdrość, ale niech zazdroszczą, w końcu mają czego. Choć zaczynaliśmy nie mając wiele, oprócz pomysłu i ludzi. Udało Nam się. Dostaliśmy działkę pod budowę wiaty, którą wspólnymi siłami postawiliśmy. Stworzyliśmy zgrany zespół dzięki, któremu koszowanie gołębi przebiega tak sprawnie i regulaminowo. Udzielamy się także w życiu gminy i kościoła, wspieramy potrzebujących, promując pozytywny wizerunek związku.

            Ten rok był wyjątkowo trudny także ze względu na pogodę, która nie szczędziła ciosów. Nawałnice siejące spustoszenie oraz wywołujące powodzie w całej Polsce i Nam dały się we znaki, zalewając punkt wkładań oraz domy Naszych kolegów i ich rodzin. Dzięki wspólnej pracy udało się osuszyć teren wokół wiaty umożliwiając nawiezienie go żwirem, dzięki czemu koszowanie na loty gołębi młodych odbywało się już na Naszym punkcie.

            Ogromnym powodem do dumy jest fakt, że wśród reprezentacji Oddziału Beskid Sądecki tak liczne były gołębie z Naszej Sekcji. Hodowcy dzielnie reprezentowali oddział bijąc innych zarówno liczebnością jak i jakością wystawianych gołębi. Wystawcy: Andrzej i Rafał Nowak, Jerzy Gryzło, Grzegorz Tarasek, Dariusz Forczek, Jerzy Nalepka, Ewa Nalepka, Paweł Pawlak wystawili w sumie ok. 40-stu gołębi, co stanowiło 60% reprezentacji oddziału. Sekcja w sumie zdobyła aż 4 nagrody. Wśród nagrodzonych znalazła się samiczka kol. Jerzego Gryzło, która uzyskała 4 nagrodę w kategorii Standard Młode. Za standard wyróżnione zostały także gołębie hodowcy Ewy Nalepka, które w kategoriach Sport E i Sport Wyczyn zdobyły 1 nagrody. Największy wynik odniósł hod. Jerzy Nalepka, którego dwuletnia samiczka w kategorii Sport C uzyskała wynik na tyle "duży",  aby reprezentować Nas na arenie krajowej, biorąc udział w 61 Ogólnopolskiej  Wystawie Gołębi Pocztowych Sosnowiec 2011.

            Cieszący jest również fakt, że wielu młodych tak chętnie i aktywnie uczestniczy w życiu Sekcji a doświadczeni hodowcy utrwalają ich w tym i mobilizują do działania.

            Podsumowując pragnę powiedzieć, że początki nie były łatwe, ale jakże satysfakcjonujące. Wprawienie w ruch tej machiny wymagało od Nas wiele pracy i poświęcenia. Najbardziej odczuli to Ci, którym powierzono stanowiska, wymagające wiedzy i odpowiedzialności, którzy zmagając się z trudnościami musieli dbać, by to ruszone wspólnymi siłami koło ani na chwilę nie zwolniło. Sami teraz musicie przyznać, że nie powierzono Wam łatwego zadnia. Ale właśnie to poświęcenie i zaangażowanie sprawiło, że daliśmy radę. Za to z całego serca Wam dziękuje.

             I właśnie przez wzgląd na to wszystko uważam, że warto było. Warto było poświęcić  czas na wielogodzinne rozmowy telefoniczne, ciągłe wyjazdy i spotkania by stworzyć to co dzisiaj mamy i z czego śmiało możemy być dumni. W Naszej Sekcji powstała niesamowita atmosfera i wręcz rodzinna wspólnota, która po roku nie zmieniła się w zawistną konkurencje, ale jeszcze umocniła.

            Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie bardziej obfitujący w sukcesy na poziomie oddziału czy okręgu a może i Polski. I to do Nas będą przyjeżdżać w poszukiwaniu najlepszego materiału hodowcy z całej Polski. Tego Wam i sobie gorąco życzę!

                                                                                                       Prezes Sekcji Bobowa  
                                                                                                            Andrzej Nowak
Comments