Komunikaty‎ > ‎

Zakończenie sezonu lotowego gołębi pocztowych w sekcji Bobowa

opublikowane: 11 lis 2013, 22:54 przez Piotr Rutka

Od wielu lat, hodowcy zrzeszeni w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych organizują w swoich oddziałach i miejscowych sekcjach, spotkania inaugurujące i kończące sezon lotowy danego roku. W sobotę, 19 października z przyjemnością gościliśmy w uroczystym zakończeniu sezonu lotowego 2013 Sekcji nr 4 Bobowa. Spotkanie odbyło się w Stróżnej (gm. Bobowa) w miejscowym domku myśliwskim.

Spotkaniu przewodniczył Prezes Sekcji Bobowa Andrzej Nowak, który przywitał przybyłych gości słowami:
„(…) Po raz kolejny spotykamy się tutaj aby nagrodzić zwycięzców, dać nadzieję przegranym, ale przede wszystkim po to, by podczas wspólnej zabawy uczcić zakończenie sezonu. Sezonu, który można uznać za udany. Wyjątkowo w tym roku ominęły nas katastrofalne loty, złe warunki atmosferyczne, a podopieczni w większości meldowali się w gołębnikach na czas.”

Do rąk najlepszych hodowców trafiło kilkadziesiąt pucharów w różnych kategoriach. Puchary ufundował Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. Tego wieczoru największą ilość nagród zgarnął Hod. Marcin Stanek, w tym najcenniejszą “SUPER MISTRZA PZHGP Sekcji Bobowa w lotach gołębi dorosłych 2013 r.”. Zaszczytny tytuł “MISTRZA PZHGP Sekcji Bobowa w lotach gołębi młodych 2013 r.” zdobył Hod. Marcin Maciaszek.

Pełne zestawienie wyników Sekcji nr 4 PZHGP Bobowa w sezonie 2013

Tekst: Beata Stanuch

Zakończenie sezonu lotowego - Stróżna 2013